Jak dobrać wymiary wykładziny?

Jak dobrać wymiary wykładziny?

Wybierając wykładzinę dywanową do swojego mieszkania lub do biura wiele osób ma zazwyczaj problem z tym, żeby dobrać jej właściwy rozmiar i zdecydować się na taką, która będzie miała optymalną szerokość. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przyjrzymy się bliżej temu problemowi i doradzimy Państwu, w jaki sposób dobrać najbardziej optymalny rozmiar wykładziny dywanowej.

Zanim zaczniemy wybierać rozmiar wykładziny dywanowej, najpierw oczywiście trzeba się zdecydować na to, jaki rodzaj wykładziny chcemy położyć na podłodze. Najważniejszą kwestią jest to, czy chcemy położyć wykładzinę dywanową w rolce, czy wykładzinę dywanową w płytkach. Od tego bowiem będzie zależało, w jaki sposób dobierzemy jej rozmiar. To z jakiego materiału będzie wykonana nasza nowa wykładzina oraz jaką będzie miała wysokość runa, w tym momencie jest sprawą drugorzędną.

Jak wybrać rozmiar wykładziny w rolkach?

W pierwszej kolejności musimy dobrać właściwą szerokość wykładziny. W naszym sklepie np. oferujemy wykładziny w czterech szerokościach: dwóch, trzech, czterech lub pięciu metrów. Najbardziej optymalne będzie wybranie wykładziny o takiej szerokości, która będzie odpowiadała szerokości całego pokoju. Jeśli jednak szukamy wykładziny do dużej sali, np. do pokoju typu open space w obiekcie biurowym, wtedy będzie trzeba połączyć ze sobą kilka rolek. W takim przypadku oczywiście musimy tak dobrać rozmiar tych rolek, żeby nie trzeba było żadnej z nich przycinać po boku.

Jak wybrać rozmiar wykładziny dywanowej w płytkach?

Analogicznie do rozmiaru wykładziny dywanowej w rolce, tzn. że powinniśmy wybierać takie płytki, którymi w łatwy sposób uda nam się przykryć całą powierzchnię podłogi, bez konieczności ich przycinania. O ile zdecydujemy się na tradycyjne kwadratowe wykładziny w płytkach, będziemy mieli łatwe zadanie. Standardowo wykładziny w płytkach to kwadraty 50 × 50 cm. Zdarzają się jednak także kwadraty o innych wymiarach, np. w Stanach Zjednoczonych standardem są wykładziny kwadratowe o wymiarach 48 × 48 cm. Największe wykładziny w płytkach są o wymiarach 100 × 100 cm. Obojętnie, jaki rozmiar pojedynczej płytki wybierzemy, nie powinno być problemów, żeby je dobrze ze sobą dopasować. Nie powinniśmy mieć także problemu, jeżeli zdecydujemy się na wykładzinę w prostokątnych płytkach.

Problemy zaczynają się natomiast, jeśli spodobają nam się płytki o bardziej nietypowych kształtach, np. płytki heksagonalne, o kształcie trapezów, rombów czy płytki pofalowane. W takich przypadkach zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych specjalistów, którzy dobiorą wymiary nietypowej wykładziny w płytkach bezpośrednio do wymiarów pomieszczeń, w których będą one położone.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *