Wykładziny jako ochrona przed hałasem i zimnem – Podkłady izolacyjne

Wykładziny jako ochrona przed hałasem i zimnem – Podkłady izolacyjne

Wykładziny dywanowe są bardzo często wybierane do wykończenia wnętrz w przestrzeniach biurowych oraz w pomieszczeniach mieszkalnych przede wszystkim ze względu na to, że charakteryzują się stosunkowo niską ceną zakupu, a przy tym także dużą funkcjonalnością. Wykładzina dywanowa nie tylko bowiem wpływa na budowę lepszej atmosfery i klimatu w pomieszczeniu, ale również pozwala na zapewnienie w nim lepszej izolacji termicznej od podłogi oraz właściwej izolacji akustycznej, czyli ochrony przed rozprzestrzeniającym się we wnętrzu hałasem. Właściwa ochrona przed powstającym zimnem i hałasem jest jednak możliwa tylko, jeśli podczas ich montażu zostaną wykorzystane odpowiednie podkłady w postaci mat izolacyjnych. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy, jakie role pełnią podkłady izolacyjne.

Dlaczego podczas montażu wykładziny dywanowej niezbędne jest wykorzystanie odpowiedniej maty izolacyjnej?

Bez zastosowania odpowiedniego podkładu układana wykładzina dywanowa nie jest w stanie po prostu zapewnić tak samo dużej wygody swoim użytkownikom. Właściwie dopasowany podkład izolacyjny pod wykładzinę dywanową ma takie samo znaczenie, jak w przypadku innych rodzajów pokryć podłogi, czyli m.in. paneli podłogowych czy drewnianych parkietów. Jest więc niezbędny, żeby układana podłoga mogła w pełni spełniać swoje funkcje.

Jakie dokładnie funkcje pełnią maty izolacyjne pod wykładzinami dywanowymi?

To właśnie odpowiednio dobrana mata izolacyjna ma za zadanie dbać o zniwelowanie ewentualnych nierówności podłoża, o docieplenie wnętrza oraz o wytłumienie powstających w wyniku chodzenia hałasów. Ułożona na podłodze pod wykładziną dywanową mata izolacyjna jest w stanie zachować swoje parametry użytkowe przez wiele lat. Przez ten czas nie powinna się kurczyć, nie powinna pęcznieć ani pękać, dzięki czemu przez cały czas będzie mogła zapewniać odpowiednią izolację termiczną w pomieszczeniu, a także będzie mogła tłumić odgłosy kroków oraz ochraniać przed przenoszeniem dźwięków uderzeniowych po żelbetowych konstrukcjach stropów.  Oczywiście efekty działania mat izolacyjnych będą jeszcze lepsze, jeżeli wybierze się odpowiednią wykładzinę dywanową, która nie tylko będzie się charakteryzowała odpowiednią klasą ścieralności, ale także będzie miała odpowiednią wagę  i gęstość runa, które także będą wpływały na ochronę użytkowników przed powstającym zimnem i hałasem.

Nasza firma, świadcząc usługi montażu wykładzin dywanowych zwraca bardzo dużo uwagi na dobór odpowiednio dopasowanych do wybranej wykładziny izolacji podłogowej.  Dzięki posiadaniu już wieloletniego doświadczenia pracy w branży jesteśmy w stanie zapewnić, że ułożona przez nas wykładzina dywanowa będzie zapewniała bardzo dobrą ochronę przed zimnem i przed hałasem przez wiele lat jej użytkowania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *