Metody wykończenia wykładzin

Metody wykończenia wykładzin

Sposób wykończenia podłogi to ważny element w procesie urządzania każdego wnętrza, który w dużym stopniu przyczynia się do wytworzenia w pomieszczeniu konkretnej atmosfery. Płytki, panele i parkiety kreują w pokoju raczej surowy nastrój, dlatego zdecydowanie bardziej lubianą metodą wykańczania posadzek są dywany i wykładziny nadające wnętrzu przytulnego pierwiastka. Szeroka oferta wspomnianych produktów sprawia, że wykładziny podłogowe to rozwiązanie, które z powodzeniem użyte może być nie tylko w domach, lecz również na posadzkach biur i innych instytucji publicznych.

 

Od koloru do… rodzaju materiału!

Popularność wykładzin podłogowych to zasługa szerokiej gamy odcieni oraz rodzajów materiałów, w których występują. Zależność ta czyni dywany bardzo uniwersalną metodą wykańczania posadzek, dlatego coraz częściej spotkać można ją wewnątrz obiektów użyteczności publicznej. Wykładziny dywanowe dzielą się na wełniane i syntetyczne, wykonane między innymi z poliamidu, poliestru i akrylu. Występują one w wielu rozmiarach, różnorodnych typach oraz ciekawych wzorach – zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. 

Wśród gatunków wykładzin dywanowych największą popularnością cieszą się przede wszystkim dywany płaskotkane – sznurkowe oraz te typu Shaggy. Dużą zaletą wspomnianej metody wykończenia podłogi jest niska cena montażu i eksploatacji oraz doskonałe właściwości izolacyjne. Bogatszym wzornictwem i wyjątkową wytrzymałością cechują się natomiast wykładziny PCV, spotykane najczęściej na podłogach szpitali, obiektów służby zdrowia i szkół. Są one odporne na ścieranie, trudnopalne i wykazują właściwości antypoślizgowe. Oprócz tego wspomniany typ pokrycia posadzki wyróżnia się łatwością w utrzymaniu jego czystości. Wykładziny PCV wykonane są z polichlorku winylu i dzielą się na dwa podstawowe typy: jednowarstwowe i dwuwarstwowe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *