Gdzie nie należy kłaść wykładziny?

Gdzie nie należy kłaść wykładziny?

Wykładziny dywanowe mają bardzo dużo zalet i są bardzo często wybierane przez klientów jako sposób pokrycia podłogi w administrowanym przez siebie obiekcie biurowym, w budynkach użyteczności publicznej oraz w prywatnych domach i mieszkaniach. Możliwości zastosowania wykładzin dywanowych jest naprawdę dużo i jedyne wymagania co do miejsc, w których można je zastosować dotyczą w zasadzie tylko odpowiedniego przygotowania wcześniej podłoża. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opiszemy, jakie wymagania powinno spełniać podłoże, żeby można było na nim ułożyć wykładzinę dywanową.

Jak powinno być przygotowane podłoże przed ułożeniem wykładziny?

Jeżeli zastanawiamy się nad zastosowaniem wykładziny dywanowej i z jakiegoś powodu sami byśmy chcieli się zająć przeprowadzeniem wszystkich prac przygotowawczych, a następnie jej montażem, koniecznie musimy zacząć od właściwego przygotowania podłoża. Jest to w zasadzie jedyny warunek, jaki musi zostać spełniony, żeby można było zastosować wykładzinę dywanową. Podłoże, do którego zostanie ona zamontowana musi być przede wszystkim odpowiednio utwardzone i wyrównane. Musi być także dobrze wyczyszczone.

Przystępując do pracy nad przygotowaniem podłoża pod montaż wykładziny dywanowej trzeba więc je najpierw dokładnie wyczyścić ze wszystkich znajdujących się na niej pyłów i większych zabrudzeń. Następnie koniecznie trzeba dokładnie wypełnić i wyrównać wszelkie występujące w podłodze szczeliny za pomocą mas szpachlowych. Większe szpary i szczeliny najpierw należy jeszcze spiąć klamrami.

Następnym etapem przygotowania podłogi pod wykładzinę dywanową będzie gruntowanie i wylanie wylewki wygładzająco-wyrównującej.

Po takim przygotowaniu podłoża zamontowana później wykładzina dywanowa na pewno będzie miała zagwarantowaną długą trwałość.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *