Dywany i wykładziny w aranżacjach wnętrz

Dywany i wykładziny w aranżacjach wnętrz

Jednymi z najważniejszych elementów aranżacji wnętrz są umieszczone na podłogach dywany lub wykładziny dywanowe. W przypadku prywatnych domów i mieszkań w większości przypadków ich właściciele w celu wpłynięcia na ogólny wygląd i nastrój panujący w poszczególnych wnętrzach, decydują się na położenie na podłogach dywanów, i tylko w sypialni lub w pokoju dziecięcym montują wykładziny dywanowe. Inaczej rzecz wygląda w  przypadku budynków biurowych, w których w większości pomieszczeń położone są jednak znacznie wytrzymalsze i łatwiejsze do utrzymania w czystości wykładziny dywanowe. Jaką rolę pełnią dywany i wykładziny w aranżacji wnętrz?

Aranżacja wnętrz w prywatnych domach i mieszkaniach

Zastosowanie w prywatnych domach i w mieszkaniach dywanów lub wykładziny dywanowej na pewno pozwoli nadać wnętrzom więcej przytulności. Urządzając wnętrza w swoich domach, klienci decydują się na pozostawienie „gołej” podłogi, tzn. bez dywanu, jedynie wówczas, gdy na podłodze mają umieszczone dobrze się prezentujące deski lub parkiet drewniany. W takich przypadkach niektórym osobom może być po prostu szkoda zasłaniać je dywanem. Jednak i  w takich wnętrzach często, np. w salonie, pod i przy kanapie, układane są na podłodze dywany. Z jednej strony stają się one w salonie dodatkowym elementem dekoracyjnym, a z drugiej sprawiają, że staje się w nim dużo bardziej przytulnie. Małe dywaniki we wnętrzach z pięknymi drewnianymi podłogami są także często kładzione w sypialni obok łózka, po to, żeby rano nie trzeba było stawiać stóp na zimnej podłodze, albo np.  w kuchni i w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko zalania drewnianej podłogi wodą. W każdym z tych miejsc ważne jest to, żeby kolor i element dekoracyjny umieszczony na dywanie dobrze pasowały do innych elementów wykończenia. Dywan może bowiem fantastycznie dopełniać sposób aranżacji wnętrza albo, jeżeli zostanie źle dobrany, może ją zaburzać, a tego na pewno nikt by nie chciał!

Inaczej rzecz wygląda w domach i w mieszkaniach, w których na podłodze zostały umieszczone np.  znacznie gorzej się prezentujące panele podłogowe. W takich przypadkach, klienci bardzo często decydują się na ich przykrycie dywanami, a dodatkowo w sypialni oraz w pokojach dziecięcych, żeby nadać tym wnętrzom jeszcze więcej przytulności, często decydują się też na zastosowanie wykładziny dywanowej.

I dywany, i wykładziny dywanowe, ułożone na podłodze nadają wnętrzom zupełnie innego klimatu. Sprawiają, że miejsca te stają się dużo bardziej przytulne i zwiększa się ich estetyka.

Aranżacja wnętrz w budynkach biurowych

Taką samą rolę pełnią te elementy w pomieszczeniach biurowych. Tu jednak zwykłe dywany są stosowane bardzo rzadko. Bardzo często natomiast na podłogach są umieszczane po prostu wykładziny dywanowe. Dobrze dobrane kolorystycznie do innych elementów aranżacji wnętrz wykładziny potrafią naprawdę zbudować przyjemny do pracy klimat. Dużą zaletą urządzania w taki sposób biur jest też to, że dzięki temu będzie można bez problemu zapraszać do biura także gości z zewnątrz, czyli przede wszystkim klientów firmy.

Wykładziny dywanowe obecnie są dostępne w praktycznie dowolnym kolorze, także z elementami dekoracyjnymi. Mogą się także od siebie różnić np. grubością runa, co także będzie miało wpływ na ostateczny efekt wykończenia danego pomieszczenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *